Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to ważny etap zarówno w życiu małych dzieci, jak i ich rodziców.

Wszyscy, dzieci, rodzice, a także nauczycielki przeżywają szczególnie pierwsze spotkanie w sali przedszkolnej. Pracownicy naszej placówki rozumieją silne emocje towarzyszące rodzicom i ich pociechom w pierwszych dniach przedszkolnej przygody, dlatego starają się, aby przedszkolaki łagodnie przeszły okres adaptacji w przedszkolu.

30 sierpnia 2019 r. w najmłodszych grupach: Pszczółkach, Motylkach i Biedroneczkach odbyły się zajęcia adaptacyjno -integracyjne, podczas których dzieci, rodzice oraz nauczycielki mieli okazję poznać się podczas wspólnych zabaw. Maluszki odgadywały zagadki o zwierzątkach, uczyły się piosenki, wyruszyły w rejs  po kolorowym oceanie z chusty animacyjnej, a na koniec zrobiły sobie "Medale dzielnego przedszkolaka" z masy solnej. Po wspólnych zabawach z rodzicami i nauczycielkami, dzieci mogły pobawić się swobodnie w salach, zwiedzić budynek przedszkola, czy zasięgnąć porady psychologa i logopedy.