Szanowni rodzice, istnieje możliwość wprowadzenia zajęć z rytmiki do naszego przedszkola od września 2019 r. Prosimy o zapoznanie się z ofertą pani Katarzyny Tomasińskiej, instruktorki rytmiki. Jeśli są Państwo zainteresowani zajęciami, prosimy o zadeklarowanie uczestnictwa dzieci w sekretariacie przedszkola. Zajęcia są odpłatne. Koszt: 10 zł za miesiąc za zajęcia półgodzinne raz w tygodniu, preferowane rozliczenie semestralne - 50 zł za semestr.

Dzięki zajęciom z rytmiki dziecko otrzymuje szansę wielokierunkowego i harmonijnego rozwoju. Dziecko rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale także szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową, rozwija wrażliwość na muzykę i jej piękno, uczy się grać na różnych, prostych instrumentach muzycznych, poznaje ich brzmienie i wygląd. Dziecko pogłębia wiedzę o świecie i wzbogaca zasób słownictwa, a także uczy się świadomego odbioru tekstów literackich. Rytmika wspomaga rozwój słuchu muzycznego oraz rozwija naturalne zdolności słuchowe. W swojej pracy pani Katarzyna wykorzystuje metody twórców pedagogiki wychowania muzycznego i artystycznego, przede wszystkim rytmiki Carla Orffa i metody aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss, wykorzystuje utwory muzyki poważnej, które działają na nastrój i emocje człowieka, stymulują rozwój mózgu, pamięci i poczucia przestrzeni. Dziecku słuchającemu muzyki klasycznej łatwiej przychodzi nauka czytania, pisania, liczenia, logicznego myślenia, a przede wszystkim nauka języków obcych.