Grupę Wiewióreczek odwiedziła mama Hani Pani Marlena, która jest technikiem dentystycznym. Pani Marlena przyniosła dzieciom ciekawe eksponaty, na których pokazała jak poprawnie dbać o higienę jamy ustnej. Zaprezentowała jak myć zęby i język. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczyć jak wyglądają sztuczne oraz gipsowe zęby. Razem z mamą Hani określiły jak wygląda ząb zdrowy, chory i podzieliły produkty żywieniowe na takie, które mają pozytywny i negatywny wpływ na uzębienie. Posłuchały kilku ciekawych opowiadań o profilaktyce zdrowej jamy ustnej, odgadywały zagadki i pokolorowały obrazki. Pani Marlena zaprosiła Antosia R. na przegląd ząbków, dzięki czemu dzieci miały możliwość doświadczyć, że wstępna wizyta u dentysta „nie boli”.

Bardzo dziękujemy Pani Marlenie za wizytę